Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

Očima vlašimských studentů: Republikové finále ve stolním tenisu

4. 12. 2018

Před dvěma týdny proběhlo republikové finále středních škol ve stolním tenisu, které se odehrálo ve Vlašimi. Studenti pořadatelské školy - Gymnázia Vlašim - popsali průběh akce. Jejich pohled na finálové boje si můžete přečíst níže.

Ve dnech 20. a 21. 11. se ve sportovní hale ve Vlašimi konalo republikové finále stolního tenisu kategorie středních škol, jehož pořadatelem bylo Gymnázium Vlašim. Celá akce by se nemohla konat bez záštity těchto organizací: Středočeského kraje, Asociace školních sportovních klubů, města Vlašimi a oddílu stolního tenisu Vlašim. Na slavnostním zahájení nechyběli Mgr. Martin Müller za Středočeský kraj a RNDr. Věra Chroustová za Gymnázium Vlašim. Doplňková soutěž jednotlivců byla sponzorována samotným starostou města panem Jeništou.

Turnaje se zúčastnilo 13 družstev chlapců a 15 družstev dívek ze všech krajů ČR. Hrála se utkání družstev i jednotlivců a k vidění byly velice pěkné výkony. V kategorii jednotlivců zvítězila Anna Matějovská (Gymnázium Vlašim), na 2. místě skončila Tereza Pytlíková (OA Vlašim) a o 3. místo se dělily dvě dívky - Kristýna Pěnkavová (OA Vlašim) a Eliška Šedová (Gymnázium Ústí nad Orlicí).  Z řad chlapců na nejvyšším stupni vítězů stanul Tomáš Martinko (Gymnázium Ostrava - Zábřeh), předstihl tak stříbrného Adama Štalzera (Gymnázium Ostrava - Zábřeh) a o 3. příčku se dělili Filip Kortus (Gymnázium České Budějovice) a Martin Pařízek (SPŠ Liberec).

V soutěži družstev v kategorii dívek patří prvenství dívkám z OA Vlašim, 2. místo obsadily hráčky z Gymnázia a OA Hodonín a krásný bronz putoval do našeho gymnázia ve Vlašimi. V kategorii chlapeckých družstev zlatou medaili vybojovalo družstvo ze Sportovního gymnázia Ostrava - Zábřeh, následovali je hráči ze SPŠ Hradec Králové a po nich chlapci z GPJP Praha 1.

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.

Veronika Rybaříková, Alžběta Vorlová, Anna Šťastná, a Rudolf Jánošík (Gymnázium Vlašim)