Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

Opět můžeme soutěžit aneb atletický čtyřboj opět jede!

29. 10. 2021

Po dlouhé době, kdy jsme se nemohli scházet, jsme se všichni moc těšili na první letošní soutěž. Byla to soutěž v atletickém čtyřboji, která má v Brně svoji tradici. Pravidelně ji pořádáme na menším, ale krásném hřišti ZŠ Laštůvkova v Brně-Bystrci. Celá škola atletikou žije a nejen učitelé, ale i žáci se podílejí na organizaci soutěže.

Soutěžili jsme ve dvou dnech (22. a 23.9.2021). Nejdříve mladší žactvo a druhý den jejich starší kamarádi. Měli jsme obavy kolik družstev si přijde svoje síly změřit. Vždyť žáky 6. a 7. tříd učitelé neměli šanci téměř poznat, když jim hygienická opatření cvičit v hodinách TV neumožnila. Obavy byly zbytečné. Přišlo sice méně družstev než v předešlých letech, ale o to byla lepší atmosféra.

Ve III. kategorii závodilo 7 družstev chlapců a 8 děvčat, ve IV. kategorii 10 družstev chlapců a 8 děvčat.

Před soutěží se všichni účastníci museli prokázat negativními testy nebo se otestovat a pak mohlo vše začít. Celá soutěž proběhla v krásné atmosféře a bez nadsázky - všichni si závody užili. Radili si navzájem, povzbuzovali se a snažili se dosáhnout co nejlepších výkonů.

Do krajského kola mohla z Brna odjet první 3 družstva v každé kategorii. Zastoupení ve všech 4 kategoriích měla pořádající škola - ZŠ Laštůvkova. Nejvíce se dařilo starším děvčatům ze ZŠ Horníkova, která zvítězila v Brně i v krajském kole v Břeclavi.

Děvčata budou mít dost času na trénink a my všichni věříme, že se jim bude dařit i v ústředním kole, které se má konat až v dubnu roku 2022.

Děkuji všem pořadatelům a účastníkům soutěže, gratuluji vítězům a přeji nám všem, abychom mohli pořádat další sportovní akce.