Okresní rada AŠSK Louny

Okresní rada AŠSK Louny

18 školních sportovních klubů se 1950 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 1/2021

Číslo 1/2021 - PDF | eBook
Všechna čísla (35)

Cesta Gymnázia Matyáše Lercha za velkým úspěchem

28. 10. 2021
Foto: Cesta Gymnázia Matyáše Lercha za velkým úspěchem

Začalo to zprávou z AŠSK, která nám udělala velkou radost: Letos bude přespolák! Zase se bude závodit a děti ve školách po dlouhé době zažijí účast na bězích. Opět se u nich objeví předstartovní nervozita, znovu najdou chuť závodit a soupeřit s ostatními a také zažijí pocit vítězství.

Protože vytrvalostní běh má v posledních letech na našem gymnáziu velkou oblibu, oslovili jsme studentky a studenty, jestli by se chtěli zúčastnit přespolního běhu. Zájem byl veliký, a tak jsme do okresního kola přihlásili 7 týmů. Třem z nich se podařilo postoupit do krajského finále, které se stejně jako okresní konalo v nejstarším veřejnosti přístupném městském parku v České republice, v parku Lužánky. Do republikového finále postoupil tým dívek (kategorie IV.) a tým chlapců (kategorie VI.).

Obrovské nadšení a motivace dovést naše tažení do úspěšného konce se povedlo ve Vysočina Aréně, která hostila republikové finále. Na krásné trati a za pěkného slunečného podzimního počasí oba dva GML týmy uspěly. Celkově skončili, jak dívky, tak chlapci na druhém místě. Navíc doplněné o individuální vítězství v kategorii dívek a stříbrné individuální umístění v kategorii chlapců.

Radost a nadšení ze závodění a z úspěchů, které doprovázely naše týmu v průběhu celé soutěže, bych přál zažít i ostatním. Díky a už se těšíme na další závody.

Mgr. Lukáš Plachý, Gymnázium Matyáše Lercha, Brno