Okresní rada AŠSK Louny

Okresní rada AŠSK Louny

18 školních sportovních klubů se 1950 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 1/2021

Číslo 1/2021 - PDF | eBook
Všechna čísla (35)

Více jak 2 miliony rozdělilo PENNY mezi kluby AŠSK

19. 10. 2021
Foto: Více jak 2 miliony rozdělilo PENNY mezi kluby AŠSK

Dubnové přihlašování, červnové online hlasování a zářijové hlasování v prodejnách. Celkem 574 školních sportovních klubů se přihlásilo do soutěže Hýbeme se hezky česky s Penny a 225 z nich si mezi sebe rozdělilo celkovou výhru ve výši přes 2 miliony korun! Ohlédněte se s námi za touto několikaměsíční úspěšnou soutěží, díky které může řada našich klubů ještě více podpořit své sportovní svěřence.

Na jaře letošního roku společnost PENNY společně s partnery Asociací školních sportovních klubů a Českou obcí sokolskou uspořádala projekt Hýbeme se hezky česky s cílem podpořit pohyb dětí. Lokální dětské a mládežnické sportovní kluby a týmy se mezi sebou utkaly v soutěži o hlasy v regionech. Do projektu se zapojilo více než 1 100 týmů napříč celou Českou republikou.

Při registraci měly týmy popsat příběh svého klubu a třeba se i svěřit, na co by vyhrané finance použili. Tady malá ochutnávka:

Náš školní sportovní klub je nedílnou součástí života v našem městě. Spolupráce mezi trenéry a rodiči je v našem klubu prioritní a myslím, že se nám podařilo vytvořit florbalovou komunitu právě na základě sportu a radosti z něj. Sport je naší součástí a rádi bychom ho dětem zpestřili novým vybavením a možností startovat na ligových utkáních. Tréninky florbalových družstev jsou vedeny moderními metodami s aktivním zapojením všech hráčů a několika trenérů. Našich tréninků se účastní jak naše nejmenší florbalové naděje, tak i děti starší. ŠSK DDM Stod

Ve školním klubu podporujeme zdravý pohyb v jakékoliv formě, ať už je to registrovaný či zájmový sport. O sportovní aktivity je velký zájem.  Proto si naše děti zaslouží modernější a zábavnější vybavení. ZŠ Slovan Kroměříž

Na škole je otevírán každým rokem Kroužek atletiky pro děti ze školy. Je bezplatný a trénujeme 1x týdně na školním hřišti. Díky blízkému lesoparku běháme i v Milíčovském lese. Děti sportují pod heslem "Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát". ZŠ K Milíčovu Praha

první fázi soutěže, která probíhala na přelomu dubna a května, se do soutěže registrovalo téměř 600 školních sportovních klubů AŠSK. Během červnového hlasování si 225 z nich vybojovalo své místo v zářijovém finále. Nejvíce klubů se do finále probojovalo z Ústeckého (24), Středočeského (22) a Moravskoslezského kraje (21).

Postupem do finále už měly týmy vlastně "vyhráno" - pro každého účastníka finále totiž byla připravena finanční odměna. Za 1. místo náleželo 15 tisíc Kč, za druhé a třetí po 5 tisících Kč, a navíc nechyběly ani zdravé doplňky stravy.

Z napjatého zářijového hlasování vzešlo konečné pořadí, které rozhodlo o rozdělení financí pro jednotlivé školní sportovní kluby. Největší objem vyhraných financí putoval opět školním sportovním klubům do Ústeckého (260 000 Kč), Středočeského (230 000 Kč) a Moravskoslezského kraje (165 000 Kč).

Srdečně gratulujeme všem výhercům a děkujeme téměř 600 školním sportovním klubům, které se i v hektické době návratu dětí do škol soutěže zúčastnily.