Okresní rada AŠSK Louny

Okresní rada AŠSK Louny

18 školních sportovních klubů se 1950 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

Kapacita pro Vzdělávací dny AŠSK byla navýšena

13. 7. 2020
Foto: Kapacita pro Vzdělávací dny AŠSK byla navýšena

Dobrá zpráva pro všechny zájemce o realizaci Vzdělávacích dní AŠSK: Navyšujeme kapacitu zapojených organizací! Pokud máte zájem zapojit se do nového prázdninového programu AŠSK, čtěte dál.

Projekt s názvem Vzdělávací dny AŠSK vzniká ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru COVID-19. Program bude zaměřený na naučně-populární vzdělávání a má podpořit úspěšný nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky v září 2020.

PRAVIDLA PRO REALIZACI PROJEKTU

 

Každý den musí proběhnout 4 hodiny vzdělávacích aktivit a 4 hodiny volnočasových aktivit, z nichž minimálně 2 musí být aktivity pohybové. 

DOPOLEDNÍ VZDĚLÁVACÍ ČÁST

Vzdělávání by nemělo probíhat klasickou školní formou, mělo by být koncipováno "badatelsky" s využitím mezipředmětových vztahů a přesahů včetně použití např. pracovních listů. Zároveň jsou možné návštěvy jiných subjektů (muzea, technoparky, ZOO, planetárium aj.), náklady budou hrazeny v rámci projektu (vstupné, doprava).

ODPOLEDNÍ ČÁST VĚNOVANÁ VOLNOČASOVÝM AKTIVITÁM

Odpolední program by měl být zaměřen především na sportovní a další zájmové aktivity dle možností dané školy, např. výtvarný kroužek a jiné tvořivé činnosti, rozvoj sportovní zdatnosti apod. V rámci volnočasových aktivit lze realizovat rovněž návštěvy jiných prostor (např. bazén, jiná sportoviště, která nemá škola k dispozici apod.), kdy náklady budou hrazeny v rámci projektu (vstupné, doprava).

 

Přihlášení
Registrace

 

Odpovědi na často kladené dotazy a další informace najdete v sekci Projekty - Vzdělávací dny.