Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

Volejbalové zlato zůstává v Brně

16. 12. 2019

V brněnské sportovní hale Vodova se ve dnech 9. - 10. 12. 2019 konalo republikové finále ISF ve volejbale. Pořádající organizací bylo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka v Brně společně s Volejbalovým klubem Královo pole.

Republikového finále se účastnilo 6 dívčích a 6 chlapeckých školních týmů. Šanci obhájit po dvou letech zlaté medaile z republikového finále ISF si vybojovali reprezentanti i reprezentantky Gymnázia Ludvíka Daňka. V obou kategoriích se proti domácím postavili volejbalistky a volejbalisti ostravského Gymnázia Dany a Emila Zátopkových.

Jako první nastoupily do finálového utkání dívky. Oběma setům dominovaly brněnské hráčky a vítězstvím 2:0 si zajistily účast na mezinárodním šampionátu středních škol, pořádaném organizací ISF.

Finále chlapců přineslo napínavější a vyrovnaný souboj. Z tribun byla slyšet výrazná podpora oběma týmům. V koncovkách obou setů však byli silnější domácí a zaslouženě tak vyhráli celý turnaj.

Výsledky soutěže zde.

Mistrovství světa škol se koná na konci května příštího roku v Brazílii. Na posledním šampionátu, který v roce 2018 hostilo Brno, obsadily volejbalistky Gymnázia Ludvíka Daňka krásné páté místo. Chlapci skončili dvanáctí.

Fotografie: Jaromír Rezek